Общинска избирателна комисия Минерални бани


РЕШЕНИЕ
№ 114
Минерални бани, 28.10.2019

ОТНОСНО: ЗА ИЗБИРАНЕ НА ОБЩИНСКИ СЪВЕТНИЦИ

 

 

 

Брой мандати за общински съветници

                       

тринадесет                                                                 13

                             с думи                                                                с цифри

 

Днес, 28.10.2019 г., в 6:40 ч. Общинската избирателна комисия на основание чл. 453 и 454 от Изборния кодекс и въз основа на получените данни от протоколите на СИК

 

Р Е Ш И :

 

  1. Общинската избирателна квота е двеста седемдесет и пет     275 гласове.

(с думи)                               (с цифри)

 

 

ІІ. Брой мандати, които се разпределят между партиите, коалициите и местните коалиции, получили гласове не по-малко от общинската избирателна квота:

                                  тринадесет                                              13

                                     (с думи)                                           (с цифри)

 

III. Мандатите за общинските съветници по т. II се разпределят между партиите, коалициите и местните коалиции, получили гласове не по-малко от общинската избирателна квота, както следва:

 

№ в бюле-тината

 

Наименование на партията, коалицията или местната коалиция

 

БРОЙ МАНДАТИ

     с думи                                   с цифри

43.

ПП ГЕРБ

     два                                        2

55.

Движение за права и свободи - ДПС

единадесет                                 11

 

  1. IV.Обявява разпределението на заявените предпочитания (преференции) за отделните кандидати по кандидатски листи на партиите, коалициите и местните коалиции, получили мандати, и подрежда кандидатите, както следва:

 

№ в бюле-тина-та

Наименование на партията, коалицията или местната коалиция

№ в под-режда-нето

Собствено, бащино и фамилно име на кандидата в листата

№ на спи-сък

Брой

предпо-читания

43.

 

1.

Теодора Стефанова Тодорова

А

269

 

ПП ГЕРБ

2.

Динко Хубенов Добрев

А

54

 

 

3.

Антон Димов Вълчев

А

45

 

 

4.

Албена Петкова Недялкова

Б

34

5.

Ицко Трифонов Христов

Б

10

6.

Динко Йосифов Моллов

Б

32

7.

Харалан Иванов Паунов

Б

9

8.

Петър Тодоров Петров

Б

14

9.

Бялко Тенев Бялков

Б

7

10.

Николина Иванова Петрова

Б

13

11.

Живко Велков Господинов

Б

1

12.

Руси Ангелов Русев

Б

12

13.

Кирил Петров Кирилов

Б

13

55.

Движение за права и свободи - ДПС

1.

Мехмед Лятиф Шакир

А

2728

2.

Екрем Зейнур Юзеир

Б

13

3.

Ахмед Али Фейзи

Б

5

4.

Ружди Хасан Дуран

Б

18

5.

Ерол Кемал Ахмед

Б

12

6.

Авни Юсуф Алтъпармак

Б

12

7.

Ерсан Саид Джефер

Б

13

8.

Ерол Юзеир Юсеин

Б

6

9.

Мюмюн Ахмед Зекир

Б

4

10.

Азис Сафет Мехмед

Б

2

11.

Ахмед Юсуф Юнлюсой

Б

2

12.

Сунай Сали Хасан

Б

5

13.

Ерхан Аптилязим Мехмед

Б

9

56.

БСП за България

1.

Пенчо Генев Пенев

А

157

2.

Димо Стойков Димов

А

38

3.

Катинка Маринова Проданова

Б

11

4.

Станислав Митков Тодоров

Б

4

5.

Колю Генчев Колев

Б

2

64.

Политическа Партия Съюз на Демократичните Сили

1.

Адриана Иванова Петрова

А

17

2.

Генко Андонов Христов

Б

1

3.

Радослав Христов Йотов

Б

1

 

  1. Обявява имената на избраните общински съветници по партии, коалиции и местни коалиции, както следва:

 

Имена на общинските съветници

Партия/коалиция/местна коалиция/независим

ЕГН/ЛН

1.      Авни Юсуф Алтъпармак

Движение за права и свободи - ДПС

 

2.      Азис Сафет Мехмед

Движение за права и свободи - ДПС

 

3.      Ахмед Али Фейзи

Движение за права и свободи - ДПС

 

4.      Ахмед Юсуф Юнлюсой

Движение за права и свободи - ДПС

 

5.      Динко Хубенов Добрев

ПП ГЕРБ

 

6.      Екрем Зейнур Юзеир

Движение за права и свободи - ДПС

 

7.      Ерол Кемал Ахмед

Движение за права и свободи - ДПС

 

8.      Ерол Юзеир Юсеин

Движение за права и свободи - ДПС

 

9.      Ерсан Саид Джефер

Движение за права и свободи - ДПС

 

10. Мехмед Лятиф Шакир

Движение за права и свободи - ДПС

 

11. Мюмюн Ахмед Зекир

Движение за права и свободи - ДПС

 

12. Ружди Хасан Дуран

Движение за права и свободи - ДПС

 

13. Теодора Стефанова Тодорова

ПП ГЕРБ

 

 

Спорове и възражения на членовете на комисията по взетите решения: НЯМА

 

Член на комисията, който не е съгласен с отразеното в решението го подписва с особено мнение, което се прилага към решението и става неразделна част от него.


 

ПОДПИСИ НА ЧЛЕНОВЕТЕ НА ОБЩИНСКАТА ИЗБИРАТЕЛНА КОМИСИЯ

ПРЕДСЕДАТЕЛ: ....................................

ЗАМ.-ПРЕДСЕДАТЕЛ: ...............................

ЗАМ.-ПРЕДСЕДАТЕЛ: ................................

СЕКРЕТАР: .....................................

ЧЛЕНОВЕ:

1....................................

11. ...........................................

21. .....................................

2.....................................

12. ...........................................

22. .....................................

3.....................................

13. ............................................

23. .....................................

4......................................

14. ............................................

24. .....................................

5.......................................

15. ............................................

25. .....................................

6....................................

16. ............................................

26. .....................................

7.....................................

17. ...........................................

27. .....................................

8.....................................

18. ............................................

28. ....................................

9......................................

19. ............................................

29. .....................................

10.......................................

20. ............................................

...........................................

       

 

Настоящото решение се изготвя (отпечатва) от Изчислителния пункт на ОИК и се подписва от членовете на ОИК след определяне на резултатите от гласуването по партии и коалиции и получените преференциални гласове от отделните кандидати в листите.

Определянето на резултатите от гласуването за общински съветници се извършва по методика съгласно приложение № 5 към чл. 453, ал. 1 ИК.

Резултатите от гласуването за общински съветници в изборите по пропорционалната система се определят по метода на Хеър-Ниймайер.

Независим кандидат е избран, ако е получил брой гласове не по-малък от броя на действителните гласове в общината с изключение на тези по чл. 438, ал. 1, т. 7, разделен на броя на общинските съветници в общинския съвет.

Право на участие при разпределяне на мандатите имат партиите, коалициите и независимите кандидати, получили гласове не по-малко от общинската избирателна квота.

Броят на мандатите, които се разпределят между партиите и коалициите, е равен на броя на членовете на общинския съвет, намален с броя на избраните независими кандидати.

Определянето на избраните кандидати за общински съветници от всяка кандидатска листа на партия или коалиция се извършва според броя на получените валидни предпочитания (преференции) по чл. 437, ал. 4 и 5 ИК и подреждането на кандидатите в листата по методика съгласно приложение № 5 към ИК съгласно чл. 453, ал. 1 ИК и Решение на ЦИК.

Предпочитанията (преференциите) за даден кандидат от кандидатска листа са валидни, ако броят на гласовете, които е получил, е не по-малко от 7 на сто от гласовете, подадени за кандидатската листа.

Ако броят на предпочитанията (преференциите) за дадени кандидати са не по-малко от 7 на сто от гласовете, подадени за кандидатската листа, тези кандидати образуват списък А. Останалите кандидати образуват списък Б. При подреждането първо се подреждат кандидатите от списък А (според броя на получените предпочитания (преференции)), а след това кандидатите от списък Б (според първоначалното подреждане в листата).

Когато има двама или повече кандидати с еднакъв брой предпочитания (преференции), редът им в списъка се определя от общинската избирателна комисия чрез жребий, проведен в присъствието на заинтересованите кандидати и представители на партията или коалицията.

Когато няма кандидати с валидни предпочитания (преференции), избрани са кандидатите по реда, в който са подредени в кандидатската листа.

Общинската избирателна комисия обявява резултатите от гласуването за общински съветници по партии, коалиции и независими кандидати, както и броя на предпочитанията (преференциите) за всеки кандидат за общински съветник на партия или коалиция и издава удостоверения на избраните общински съветници.

 

Председател: Мария Пейчева Христова

Секретар: Юрий Борисов Манолов

* Публикувано на 28.10.2019 в 06:56 часа

Календар

  • ПонВтСрЧетПетСъбНед
    1
    2345678
    9101112131415
    16171819202122
    23242526272829
    3031 

Решения

  • № 125 / 18.03.2021

    относно: прекратяване на правомощията на кмет на кметство Сърница, община Минерални бани

  • № 124 / 15.01.2020

    относно: Заличаване на общински съветник от кандидатската листа на ПП“ДПС“ и обявяване за избран за общински съветник следващия в листата.

  • № 123 / 02.11.2019

    относно: Допълване на Решение № 114/28.10.2019 г. на ОИК-Минерални бани за избиране на общински съветници

всички решения